+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Монолітне будівництво — одна з найбільш перспективних технологій зведення будівель. Його технологія дуже проста — за тим же принципом заливають фундаменти будинків. У масштабі цілої будівлі це виглядає як зведення конструктивних елементів з бетонної суміші з використанням спеціальної опалубки безпосередньо на будівельному майданчику. Створюється абсолютно жорсткий каркас з різними видами огороджуючих конструкцій.

Процес монолітного будівництва складається з декількох етапів: приготування і доставка бетону (марок 150-400), підготовка опалубки, виготовлення та монтаж арматурних каркасів, власне укладання бетону. Монолітне будівництво — сучасна технологія, що дозволяє зводити будівлі будь-якої поверховості і форми в найкоротші терміни. Планування і габарити монолітних будинків не обмежується розмірами заводських залізобетонних конструкцій, що дозволяє максимально враховувати побажання замовника. Додатковою перевагою є можливість створення криволінійних форм, а це істотно розширює архітектурні можливості.

Монолітні роботи забезпечують практично "безшовну" конструкцію. Завдяки цьому підвищуються показники тепло- і звуконепроникності, що робить конструкції довговічними. Основа технології монолітного литва — арматура і опалубка. Застосовуючи їх, набагато складніше помилитися і допустити брак. Сейсмічно стійка конструкція міцно тримає форму будинку, стіни виходять рівніше, стеля та підлога, відлиті з бетону, позбавлені швів і порожнеч, чим забезпечують хорошу звукоізоляцію. Особливе значення серед характеристик будинку мають його жорсткість і міцність. В цьому відношенні монолітним будинкам немає рівних. Вони дають рівномірне осідання будинку, перерозподіляючи навантаження і запобігаючи появі тріщин. На них значно менше впливають осідання, тут немає стиків між плитами, які традиційно вважаються найслабкішим місцем панельних будинків.

В даний час альтернативи "моноліту" немає, принаймні з точки зору вартості. У монолітному будівництві є свої особливості. На сьогоднішній день існує не так багато фірм, здатних якісно зводити монолітні будинки. Адже це нова технологія, що вимагає знання особливих прийомів і способів будівництва з новою системою проектування.

Переваги монолітного будівництва

Особлива властивість монолітної будівлі ― міцність і жорсткість конструкції. Це пов΄язано з тим, що технологія будівництва не передбачає виникнення стиків і тому унеможливлено появу тріщин, що позитивно позначається на звуконепроникності та теплозбереженні. Правильне використання утеплювальних матеріалів також зекономить енерговитрати. Монолітний будинок своєю конструкцією перерозподіляє навантаження на фундамент, що запобігає осіданню будівлі. Моноліт дає змогу знизити масу і об'єм використовуваних конструкцій ― в результаті такі будинки на 15-20% легші за цегляні. Також до переваг монолітного будівництва фахівці відносять екологічність, зниження вартості на внутрішні роботи, можливість працювати в широкому температурному діапазоні (до –25°С). Довговічність (більше 150 років).