+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Що потрібно для збереження тепла в будинку? Правильно! Якісна теплоізоляція. Однак є один нюанс. Теплоізоляція для котеджу - те ж, що теплий одяг для людини в холодну погоду. Але одяг добре гріє доти, поки вона суха.

У мокрому одязі недовго підхопити жорстоку застуду. І якщо для запобігання проникнення вологи зовні досить користуватися парасолькою і обходити калюжі, то природні випаровування і виділення організму змушують нас регулярно міняти нижню білизну.

Котедж, в якому живуть люди, також постійно «потіє». Але його «одяг» часто вже не поміняєш. Втім, цього й не потрібно - якщо при споруді подбати про створення не тільки вологоізоляції, що запобігає проникненні вологи з боку вулиці, але і пароізоляції, що перешкоджає проникненню пари в теплоізоляційний шар з боку приміщення.

Монтуємо пароізоляцію. Нюанси й тонкощі

З вищесказаного випливає, що розташовуватися пароізоляція повинна з внутрішньої сторони даху або стіни під шаром декоративного оздоблення. Дуже бажано при цьому забезпечити відстань приблизно в 5 см між декоративним шаром і пароізоляцією, щоб запобігти намокання першого у разі підвищеної вологості в приміщенні. Цей зазор потрібно зробити вентильованим.

Розкроюючи матеріал для монтажу пароізоляції, необхідно врахувати, що полотна повинні укладатися таким чином, щоб нахліст горизонтальних стиків становив не менше 15-ти, а вертикальних - не менше 20-ти сантиметрів. Стики обов'язково потрібно герметизувати. Це можна зробити за допомогою монтажної стрічки - одно-або двосторонньої залежно від особливостей конструкції перекриттів на конкретній ділянці.

Особливу увагу потрібно приділити герметизації місць примикання пароізоляційної плівки до прохідним елементам покрівлі або стіни - вікнам, вентиляційних трубах, крокв і т.д. Поруч з ними плівку надрізають таким чином, щоб утворилися клапани, які можна закріпити двостороннім скотчем на прохідному елементі. Двосторонній скотч і виконує функцію герметизатора. Зрозуміло, повинен бути ретельно проклеєний весь периметр вирізу в плівці.

Дуже важливо в процесі монтажу не порушити цілісність пароізоляційного матеріалу, так як через найменші отвори пар буде просочуватися в теплоізоляційний шар. Тому пароізоляційну плівку звичайно кріплять за допомогою степлера, притискуючи її до крокв дерев'яними рейками невеликого перерізу.

З урахуванням сезонних коливань температури і вологості пароізоляційний матеріал розкроюють таким чином, щоб при монтажі він не опинився натягнутий. Навпаки, закріплюють пароізоляцію з провис між місцями кріплень в 1-2 см.

Яку пароізоляцію вибрати?

Основним критерієм надійності пароізоляційного матеріалу є його щільність, вимірювана в г/м2. Чим вищий цей показник, тим краще пароізоляційний матеріал. Міцна пароізоляційна плівка не тільки має більший запас власної міцності, але також може зіграти позитивну роль, якщо утеплювач покрівлі втратить пружність і провисне між кроквами. Щільна пароізоляція не дозволить теплоізоляційним шару зруйнуватися під впливом сили тяжіння.

Також не завадить мати на увазі, що пароізоляційні матеріали можуть виконувати кілька відмінні функції залежно від власних конструктивних особливостей.

Звичайна пароізоляція запобігає проникненню вологи і пари в будь-якому напрямку і цим обмежується. Пароізоляційні матеріали з рефлексним шаром крім забезпечення захисту від пари забезпечують відображення тепла всередину приміщення, дозволяючи, таким чином, економити на обігріві котеджу. Пароізоляційні мембрани мають односторонню проникність. Вони не дозволяють волозі проникнути в будинок з боку вулиці, але пропускають пар, що виходить з приміщення.

Чи завжди пароізоляція необхідна?

Ні. Деякі будівельні матеріали не вимагають створення внутрішнього пароізоляційного шару в силу своїх особливостей. Наприклад, котеджі з дерев'яного бруса не потребують пароізоляції всередині приміщення.