+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Покрівля з сталі як і раніше високо цінується споживачем за надійність, хороші гідроізоляційні властивості, довговічність, престижність. Втім, багато хто з зазначених якостей безпосередньо залежать від технологічно грамотно виконаних покрівельних робіт. Це стосується як крівлі фальца, так і покрівлі з профлиста або металочерепиці.

Металочерепична покрівля отримала велику популярність багато в чому завдяки простому і швидкому монтажу. Виготовляється даний матеріал з цілісних сталевих листів товщиною 0,4-0,65 мм, сталь яких оцинковується, пасивується, грунтується. Крім того, листи покриваються Надстійке полімерними покриттями. Пластикове напилення служить надійним бар'єром від несприятливих впливів атмосферних чинників. Кількість і склад захисних шарів залежать від виробника металочерепиці. Розробка все нових і нових покриттів — один з головних напрямків вдосконалення властивостей цього матеріалу.

До основних переваг металочерепиці відносяться швидкість і простота монтажу, мала вага, стійкість кольору, антикорозійна стійкість, довговічність (до 50 років і більше).

До недоліків матеріалу зазвичай відносять високу гучність при дощі і випаданні граду. Сьогодні виробники металочерепиці прагнуть знизити і цей недолік. Наприклад, верхня поверхня листів металочерепиці виробництва компанії Metrotile покривається гранулами базальту, що значно знижує шум дощу, граду, вітру, а також захищає покриття від механічних пошкоджень і перешкоджає лавиноподібного сходу снігу. Ще один недолік - підвищене утворення конденсату на внутрішній поверхні не утеплених покрівель. Капання конденсату може призводити до розвитку цвілі і гниття дерев'яних деталей кроквяної системи, до того ж посилює корозію самої покрівлі. Однак виробники борються і з цим. Так, компанія «Метал Профіль» використовує антиконденсатна покриття, що є плівку, яку наносять при виготовленні металочерепиці на її зворотний бік. Плівка вбирає утворюється в неутеплених покрівлях конденсат, який потім випаровується.

Підставою, на яке монтується металочерепиця, служить крокова обрешітка з брусків перетином 50 х 50 мм, крок укладання яких залежить від розміру аркуша. Часто покрівлю з металочерепиці характеризують словами «зробив і забув». Технологія укладання матеріалу дійсно нескладна, але вимагає знання ряду прийомів, дотримання яких і дозволяє власникові будинку забути про проблеми з дахом. Зокрема, при виконанні робіт з укладання металочерепиці слід уникати будь-яких ушкоджень полімерного захисного шару, від цілісності якого залежать антикорозійні властивості матеріалу. Тому монтаж металлочерепичной покрівлі все ж краще довірити професіоналам.