+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Шпаклівка, вона ж шпатлівка, ідеальний засіб для створення гладкої поверхні стін і стель на етапі проміжної обробки. У цій статті ми постараємося розглянути найважливіші моменти, на які варто звернути увагу під час вибору та застосування цього чудового отелочние матеріалу.

Що являє собою шпаклівка?

Шпаклівка складається з в'язкої речовини (цемент, гіпс, полімер, органічний клей), наповнювачів (дрібні або великі фракції вапняку, крейди або мармуру), а також модифікаторів і води.
На товщину шару, що укладається шпаклівки впливає розмір помелу наповнювача. Крупний використовується для базового шару, а дрібний - для фінішного вирівнювання. До речі, незалежно від в'язкої речовини, будь то гіпсова, цементна або полімерна шпаклівка, застосовувати її можна в обох випадках.

Шпаклівка, у складі якої є модифікатори, пластична і податлива, тому наноситься вона легко і також легко розрівнюється. До того ж, подібні добавки дозволяють шпаклювальною масі не розтікатися, зберігаючи загальну цілісність шару.

Як приготувати суміш для використання?

У продаж шпаклівка надходить у двох варіантах: як суха суміш або як оздоблювальний матеріал, що повністю готовий до застосування. Для того щоб приготувати шпаклівку з сухої суміші, її змішують з водою в строгих пропорціях. Далі, використовуючи міксер з частотою обертання 500-600 об / хв., Перетворюють субстанцію в однорідну масу і, давши розчину відстоятися чверть години, знову ретельно перемішують кілька хвилин. Іноді для посилення адгезії і додання більшої міцності можна замінити 10-15% води спеціальною дисперсією.

Спростивши завдання приготування, деякі виробники пропонують шпаклівку, повністю готову до використання. Але слід врахувати, що подібна суміш містить наповнювач дрібної фракції, тому звичайна дриль не підійде для замішування, а потрібно спеціальний міксер. У такому випадку вдасться позбутися про дрібних сухих грудочок в розчині. Готова шпаклівка може бути водної вінілової або акрилової дисперсії.

Важливо знати, де шпаклювати

Перш ніж шпаклівка рівним шаром ляже на поверхню в ремонтованої квартирі або котеджі, необхідно визначитися з місцем її застосування. Якщо це внутрішні приміщення, то рекомендується використовувати гіпсову або полімерну шпаклівку. Але для зовнішніх стін (фасад будинку), а також поверхонь у ванних кімнатах і на кухні все-таки кращим варіантом буде шпаклівка на цементному сполучному, так як гіпс і полімери не витримають перепадів температури і можуть потріскатися.

Як заощадити на шпаклівці?

Досвідчені фахівці знають, наскільки важлива товщина шару шпаклівки. Занадто великий шар буде дорогим і до того ж не скоро висохне, сповільнюючи загальні терміни роботи. Наносити розчин краще всього на вже попередньо отштукатуреннимі підставу, яка покривається базою, а потім фінішною шпаклівкою. Рівні, без явних неузгодженостей, підстави взагалі можна шпаклювати без штукатурки. Досить нанести базовий шар, відшліфувати його, обов'язково прогрунтувати, а потім нанести фінішну обробку. У тому випадку якщо передбачається обклеювання стін рельєфними шпалерами, то можна взагалі обійтися без фінішної шпаклівки.
По правді кажучи, робота майстра є найкращим способом економії дорогого матеріалу. Досвідченому майстрові під силу, і шпаклювальний шар зробити необхідної товщини, і вирівняти його як слід, що надалі дозволить шліфувати лише окремі ділянки стіни, а не всю поверхню.