+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Отже, пластикові вікна в загальному вигляді являють собою віконну коробку, плетіння й підвіконня. Віконні плетіння - це стулки, які можуть бути як глухими, так і відкриваються. Іноді стулки зміцнюють опорними перекладинами або, як їх ще називають, імпостами. Стулки за допомогою фурнітури можуть повертатися навколо осей, а скління проводиться герметичними склопакетами. Віконний отвір для рами роблять із зазором, що дозволяє скористатися спеціальним ущільнювачем, частіше кількома.

Виготовлення та монтаж вікон обов'язково повинні враховувати специфіку, як самого приміщення, так і ПВХ - профілів, а вже готова віконна конструкція, у свою чергу, повинна забезпечити високу освітленість, гарний теплозахист, влагонепроницаемость, шумо-і вітрозахист. Крім того, поряд з усіма цими «захистами» необхідно забезпечити надходження в квартиру свіжого повітря.

Вікна ПВХ: загальний пристрій

Вікна ПВХ виготовляють із пластикового профілю. В якості основного компонента для створення профілю застосовують полімерізірованний вінілхлорид. Також до складу вихідного матеріалу входять стабілізатори, пластифікатори, барвники, модифікатори і т.д. Профіль виготовляється екструзійним методом на спеціальній виробничої лінії шляхом видавлювання нагрітого полімеру через отвори певної форми. У результаті виходить багатоінсценує профіль, посилений внутрішнім армуванням. Камери, відокремлені один від одного стінками, забезпечують хорошу теплоізоляцію. Зовнішня стінка профілю має товщину 3 мм, внутрішні тонше.

Колись для того щоб зменшити тепловтрати розробники придумали профіль з трьома камерами. Пізніше, на початку цього століття, з'явилися моделі з 5 і 6 камерами. Подальше збільшення камер не ефективно, тому на цій кількості зупинилися. Крім теплого профілю під час вибору вікон також необхідно звернути увагу на хороші теплоізоляційні характеристики склопакета (Rо = 0,55 м2 х ° С / Вт).

Пластикові вікна забезпечуються склопакетами, які представляють собою герметичну конструкцію з декількох листів скла, розташованих на деякій відстані один від одного. Таким чином, в склопакеті може бути кілька камер. Найчастіше зустрічаються одне - двох камерні.

Для щільного прилягання стулок до рами застосовуються ущільнювачі (2-3 контуру по периметру вікна). У профілі для їх установки присутні спеціальні пази. Фурнітура для вікон надійно закріплюється на стулках і рамі, і дозволяє відкривати стулки як в горизонтальному, так і у вертикальному напрямку. Структура гарячого полівінілхлориду пластична, що дозволяє пластикові вікна виготовляти не тільки прямокутними, але й арочними, і круглими.

Пластикові вікна прекрасно зберігають тепло і відмінно пропускають світло. Протягом багатьох років вікна ПВХ добре зберігають свою форму, колір і герметичність. Їм не страшні дощі, температурні перепади і ультрафіолетове випромінювання. До того ж після довгих років використання, віконний профіль йде на переробку для повторного застосування.

Рами, вони ж коробки

Велике значення для збереження тепла в приміщенні має якість установки віконної рами, а також її товщина. Відомо, що теплоізоляція вікон багато в чому залежить від правильної установки, де основну роль грає внутрішня герметизація і зовнішня закладення монтажного шва. Якщо в процесі допускаються помилки, то монтажна піна може намокнути, потім замерзне і в кінцевому підсумку, після кількох таких циклів, просто зруйнується.

Дослідження, проведені багатьма незалежними лабораторіями, показали, що в панельні будинки найкраще встановлювати віконні рами товщиною не менше 100мм. Головна умова - рама повинна перекрити внутрішній панельний утеплювач. У цьому випадку укоси поруч з віконним блоком НЕ будуть промерзати, і конденсат чи не з'явиться навіть при дуже низьких температурах. Але вдома, утеплені зовні, цілком допускають використання і менш широких рам 50 - 60 мм. У цьому випадку коробку закривають утеплювачем зовні.

Як відбувається провітрювання

Якщо вважати, що повітря надходить в квартиру тільки через пластикові вікна, то для кожного мешканця квартири через вікна має проходити не менше 50-60 м3 свіжого повітря на годину.

Найпростіше часто провітрювати квартиру, відкриваючи й закриваючи стулки. Але це не найоптимальніший варіант з огляду на безліч причин. Тому вирішити цю проблему можна за допомогою фурнітури, яка забезпечить, так зване, зимове провітрювання. Сам процес нескладний: достатньо лише повернути ручку у верхнє вертикальне положення і стулка відходить від рами на фіксовані кілька міліметрів.

Крім фурнітури для провітрювання можна використовувати спеціальні ущільнювачі і планки. Але все ж головним постачальником свіжого повітря через пластикові вікна в наш час є припливне клапан. Його конструкція влаштована таким чином, що при сильному вітрі канал перекривається автоматично, для очищення повітря використовуються спеціальні внутрішні фільтри, а зайвий шум поглинається спеціальним пристроєм. Припливні клапани, як правило, встановлюються у верхній частині вікна, щоб дозволити холодному повітрю плавно змішуватися з теплим повітрям у приміщенні. Крім того були розроблені «розумні» клапани, що реагують на вологість і регулюючі таким чином надходження повітря в приміщення.

 

Пластикові вікна, виготовлені в точній відповідності з технологічними вимогами і встановлені належним чином, прослужать дуже довго. Сподіваємося, що інформація, представлена ​​в статті, допоможе Вам зробити правильний вибір.