+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Безсумнівно, найбільш екстравагантним деталлю інтер'єру дворівневої квартири або заміського будинку є сходи. А сходові огородження з витіюватими кованими візерунками, полірованими металевими поручнями або чудовими дубовими балясинами, не тільки прикрашають ступінчасту конструкцію, але й дозволяють убезпечити ходіння між поверхами всіх мешканців будинку.

Елементи огорожі сходів

«Що може бути складного в перилах і поручнях, тим більше що це, напевно, одна і та ж деталь сходів?» - Скажуть деякі й виявляться неправі. Адже перила - це, власне, підстава огорожі, на яке в свою чергу кріпиться поручень. Крім того, крім цих елементів огорожі сходів існують стійки, у вигляді фігурних кам'яних (дерев'яних) балясин або металевих стовпів, а також екранне або решітчасте заповнення.

Екранні огорожі сходів являє собою суцільний матеріал (панелі з дерева або скла), а гратчасті можуть бути як литими, штампованими, кованими, так і дерев'яними, розташованими вертикально або паралельно, елементами. Нерідко для огородження сходів застосовують металеві прутки і троси.

Матеріал виготовлення огорожі сходів

Деревина

Дуже часто для виготовлення сходового огородження застосовують деревину. І, якщо сходові марші прикрасити хоча б простенькими стовпчиками і нехитрими стійками з дерева, не кажучи вже про шедеври різьбленого мистецтва, то інтер'єр від цього тільки виграє. Природно, деревина, призначена для влаштування сходів, повинна бути добре висушена, але не надмірно, адже дерево гігроскопічний матеріал і у вологому приміщенні його може «повести».

Для перил найкраще використовувати тверді породи дерева, такі як: дуб, ясен, береза, бук, вільха, венге, кемпас, клен. Підійде також деревина модрини та сосни. Поручні повинні бути тільки гнутоклеєними. Варіанти на мікрошип дещо гірше, але дешевше. Фігурні балясини виготовляють з масиву на токарному верстаті. Варто врахувати, що балясини, виточені з серцевини стовбура дерева найміцніші. Простір між балясинами і стійками заповнюють різьбленим декором або рейкової гратами.

Метал і скло

Головним законодавцем в появі металевих хромованих огорож став стиль hi-tech (хай-тек). Полірована нержавіюча чи нікельована сталь, алюміній і пластик у поєднанні з дерев'яними елементами являють собою практичні і довговічні конструкції. Екранне огорожу сходів створюється з загартованого та багатошарового скла, яке обробляють різними способами: тонують, гравірують і матують. Іноді замість скла використовують більш практичні матеріали, такі як полікарбонат або акрил.

Особливий шарм і витонченість в інтер'єр привносять ковані огорожі сходів. Геометрія малюнків та флористичний орнамент ажурних візерунків як найкраще підкреслюють масивне підставу кам'яних сходів. Основна перевага кованих огорож - приголомшлива пластику матеріалу, яка отримала визнання у професійних дизайнерів, що створюють інтер'єри в стилі модерн. А якщо додати в огорожу вітражне скло, бронзу, мідь і латунь, то вийде ідеальна комбінація в стилі необароко.

Кріплення огорож

Зробити так, щоб огорожі трималися на сходах непомітно, і одночасно, дуже міцно - завдання складне. Дерев'яні огорожі закріплюють за допомогою шипів (шкантів), дерев'яних цвяхів (нагелів) і клею. Всі деталі повинні бути ідеально підігнаними, що передбачає дуже великий обсяг робіт. Інший метод кріплення передбачає використання металевого кріплення. Він може бути як декоративним, так і звичайним у вигляді болтів, шурупів і інших деталей, які утапливаются в деревині і закриваються заглушками, повністю приховують факт наявності подібного кріплення.

Огородження сходів з кованого металу закріплюють, використовуючи зварювання і болти. Причому монтаж огорожі на кам'яні сходи повинен супроводжуватися попередніми пристроєм спеціальних пластин з кріпленнями всередині каменой облицювання.

Щодо вартості огорож варто відзначити що, чим більше в конструкції ручної роботи, тим дорожче буде загальна ціна. І, природно, всю роботу від моменту проектування до пристрою сходів, найкраще отримати одній компанії. Тоді і якість робіт буде на рівні, і сходи прослужить довгий час.