+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Тим, кому доводилося проводити час біля каміна, знають про магічну привабливості цього винаходу не з чуток. З'явившись колись в Стародавньому Римі, камін міцно і надовго влаштувався в заміських будинках і навіть у квартирах там, де існує хоча б найменший натяк на холод. Назву свою камін отримав від грецького слова «caminos», що означає - відкрите вогнище. Саме вогнище об'єднував всіх мешканців будинку, створював затишок, тепло, годував і захищав від усього ворожого.

Побудувати камін не так легко, як може здатися на перший погляд. Найчастіше наявність каміна в будинку передбачається ще на стадії планування. Проводяться точні розрахунки, ретельно підбирається матеріал, а також обов'язково враховуються всі норми і правила будівництва. В іншому випадку камін може запросто перетвориться на красиву підставку для сувенірів і не більше. Простіше кажучи, якщо до Вас прийшла ідея прикрасити своє житло цим символом достатку і розкоші, то найкращим рішенням буде попереднє ознайомлення з конструкцією і особливостями споруди каміна.

Каміни. Пристрій і різновиди

Портал, топка і димар - основні елементи майже будь-якого класичного каміна. Топка являє собою широку, неглибоку і відкриту нішу, виготовлену з каменю, металу або цегли. Зрозуміло, матеріал повинен бути вогнетривким. Крім того, для підвищення тепловіддачі бічні стінки топки завужувати до тильної частини, а поверхня роблять якомога більш гладкою. У нижню частину топки ставлять вогнетривкий «під», а під ним розміщують нішу для циркуляції повітря (піддувало) в яку поміщають ящик для збору золи.

Захистити внутрішню частину топки від зустрічного струму повітря, а також запобігти вискакуванню іскор через димохід - обов'язок спеціального уступу. Крім того уступ, його ще називають «димовим зубом», сприяє поліпшенню тяги, що значно полегшує розпал та рівномірне прогорание палива. Іноді топка і димар з'єднуються за допомогою каналу. «Зуб» в цьому випадку не потрібний.

Зовнішня частина каміна іменується порталом і завжди звертається до центру приміщення. Над порталом розміщується камінна дошка, а над нею камінний стіл.

Димохід розташовується вертикально і служить для відведення диму і одночасно сприяє припливу повітря. У наявності явне протиріччя, тому дуже важливо зробити правильний розрахунок, під час якого необхідно врахувати проріз топки, ширину горловини димоходу, глибину виступу порталу, навколишній ландшафт і т.д. Вага труби і димоходу може бути досить великим, тому доцільно починати будівництво каміна на окремому фундаменті. У димоході для регулювання тяги застосовується засувка, а останнім часом - дефлектор.

Каміни по типу розміщення бувають: вбудованими в стіну, прибудованими до стіни, кутовими і острівними, якщо знаходяться в центрі приміщення. А залежно від типу топки каміни підрозділяються на відкриті каміни і закриті каміни з дверцятами з вогнетривкого скла. Останні дорожче, але зате набагато економічніше, так як дверцята дозволяють дозувати надходження повітря, сповільнюючи при цьому горіння палива.

Вибір того чи іншого каміна залежить від конкретних умов використання і, звичайно ж, від можливостей замовника.

Установка каміна

Установка каміна залежить від протипожежних вимог, загального інтер'єрного та архітектурного рішення, конструкції стін будинку, а також від особливостей вентиляції. Краще всього використовувати для розміщення димового каналу внутрішні стіни. Якщо в будинку планується два каміни, то буде потрібно і два димоходу. Устя каміна не повинно перевищувати 1.5-2% площі приміщення, а майданчик перед топкою повинна бути не менше півметра в довжину.

Приймаючи рішення про місце розташування каміна, обов'язково варто звернути увагу на інтенсивність переміщення повітряних потоків, які можуть мати негативний вплив на процес горіння. З одного боку камінам протипоказаний протяг, а з іншого боку їм постійно необхідне повітря. Не менш важливим питанням залишається протипожежна безпека. Зрозуміло, буде потрібно всіляка ізоляція від усього: від перегородок, від стін, від підлоги, від конструкцій покрівлі та, особливо в дерев'яному будинку.

Матеріали для виготовлення каміна

Основним і традиційним матеріалом для виготовлення каміна є цегла. Цегла повинна бути вогнетривкою, без тріщин, без відколів і добре обпаленим. Розчин повинен складатися з глини, піску дрібної фракції, портландцементу і нежорсткій води.

Для обробки порталу каміна численні виробники використовують мармур, онікс, туф, черепашник, піщаник, декоративний кахель і, звичайно ж, кахлі. Камінні полиці, а іноді і портали, виготовляються з цінних порід, спеціально обробленого, дерева. Дизайн камінних порталів приголомшує своєю варіативністю і різноманітністю стилів, таких як ампір, кантрі (рустик), класицизм, бароко, модерн, ар нуво, шале і навіть хай - тек.

Отже, ми постаралися освітити майже всі важливі моменти будівництва каміна. Зрозуміло, в наші дні можна купити готові каміни і печі будь-якої конструкції, будь обробки і кольору, електричні та газові, для дому і вуличні, імпортні та вітчизняні - вибір справді безмежний. Але погодьтеся, що тільки справжній класичний камін, зроблений майстром на замовлення, зможе створити ту неповторну атмосферу душевної теплоти і затишку, про яку Ви мріяли все життя.