+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Перед вибором матеріалу для зведення стін відразу слід сказати про те, що ідеальних варіантів на сьогоднішній день поки не існує. В принципі всі матеріали хороші, але у кожного є свої достоїнства і недоліки, серед яких далеко не на останньому місці стоїть їх вартість. Саме від матеріалу, з якого зводяться зовнішні стіни в основному залежить рівень витрат на будівництво. Крім цього обраний стіновий матеріал повинен відповідати і перевагам господаря майбутнього будинку.

Вибираючи, наприклад, будинок з цегли необхідно врахувати і те, що рівень витрат, а отже й економічної доцільності застосування конкретного матеріалу залежить не тільки від вартості, але і цілого ряду інших факторів. І в першу чергу - це вартість фундаменту. Якщо приблизно підрахувати рівень витрат на зведення будинку, то вартість стін займає тільки п'яту частину.

При виборі матеріалу необхідно враховувати кліматичні умови конкретного регіону, необхідності в додатковому утепленні. Ще один важливий фактор - витрати на роботу і необхідність у подальшій обробці.

Для того щоб коректно порівнювати різні стінові матеріали необхідно розрахувати, наприклад, скільки буде потрібно матеріалу на будинок з піноблоків з розрахунку на 1 м2 і на зведення будинку з інших матеріалів. Якщо рахувати з цієї позиції, то найбільш дорогим будуть будинки з клеєного бруса, далі йде цегла і пінобетон. Звичайно, вибір не обмежується цими трьома варіантами, але саме ці матеріали займають лідируючі позиції в сучасному заміському будівництві і їм варто приділити особливу увагу.

Будинок з цегли

Для зведення несучих стін в основному застосовується будівельний (ефективний) цегла, що має значний обсяг порожнеч. Існує три основних розміри: одинарний, полуторний і подвійний. У всіх трьох видів однакова довжина і ширина, але різна товщина, відповідно 65, 88 і 138 мм.

Наявність порожнеч підвищити теплоізоляцію стін, а застосування полуторного або подвійного цегли - зменшити трудові витрати на будинок з цегли і скоротити час кладки. Облицювання стін може бути виконана спеціальним лицьовим або клінкерною цеглою.

Якщо взяти один квадратний метр стіни товщиною 380 міліметрів, то знадобиться близько 190 шт. одинарної цегли і 0,24 куб. м. розчину. При використанні додаткового теплоізолюючого шару необхідно стежити за тим, щоб у утеплювач не потрапляв розчин, який може знизити теплоізолюючі властивості.

Будинок з цегли має такі переваги: ​​довговічність, надійність та екологічність. З недоліків слід відзначити великі витрати праці при будівництві, значну вагу стіновий конструкції (а значить і необхідність в потужному фундаменті) і потреба в додатковій теплоізоляції.

Будинок з піноблоків

Якщо розглядати з точки зору ефективності теплозбереження, то блоки з пінобетону є одним з найкращих варіантів. Щільність пінобетону варіюється в досить широких межах 400 - 1200 кг/м3, але при цьому необхідно врахувати, що при підвищенні щільності збільшується міцність, але зменшуються показники теплоізоляції. Тому найкращим варіантом буде заміський будинок з піноблоків щільністю 400-600 кг/м3. Максимальна висота будови повинна не перевищувати двох поверхів.

 

Крім теплоеффектівності пінобетон вигідний і з точки зору зниження трудовитрат. Піноблок стандартних розмірів (600 × 300х200) замінює за обсягом 18 стандартних цеглин. Але при цьому навіть однорядна кладка забезпечить теплозахист при температурі до -20 ° С.

Одним з безперечних переваг є і те, що вага стіни з пінобетону в 2-3 рази менше ніж при використанні цегли. На зведення одного квадратного метра стіни силами однієї людини знадобиться не більше 20 хвилин. При цьому зовнішні і внутрішні поверхні виходять досить рівними, що значно полегшує процес проведення оздоблювальних робіт.

Необхідно врахувати, що пінобетон сильно вбирає вологу і втрачає при цьому теплоізоляційні властивості. Тому необхідна хороша гідроізолююча внутрішня обробка і паропроникна зовнішня. Будинок з піноблоків має такими достоїнствами - мала вага який дозволяє знизити витрати на зведення фундаменту, надійність, довговічність і висока швидкість будівництва.

Недоліком є ​​високі показники водопоглинання і мала міцність, що вимагає пристрою монолітних обв'язувальних поясів.

Будинки з клеєного бруса

Незважаючи на появу нових матеріалів, дерево продовжує залишатися одним з найбільш популярних матеріалів для заміського будівництва. Але поряд з традиційними варіантами, такими як колода і цільний брус, з'явилося і нове цікаве рішення - будинки з клеєного бруса. У порівнянні зі звичайним брусом і оциліндрованої колоди даний матеріал має такі переваги:

  • мінімальний вміст вологи, завдяки чому будинки з клеєного бруса практично не дають усадки;
  • висока швидкість збирання і, завдяки відсутності усадки, можливість проведення оздоблювальних робіт відразу по закінченню монтажу стін;
  • висока стійкість до гниття, зміни геометричної форми і розтріскування;
  • підвищена теплоізоляція (що перевищує показники цілісного бруса і оциліндрованного колоди) і вогнезахищених, а також екологічна безпека.

Основний недолік, який і є головним стримуючим чинником - висока вартість. Тим не менш, будинки з клеєного бруса з кожним роком користуються все більшою популярністю у забудовників.