+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Покрівля, забезпечує надійний захист будь-якої будови від несприятливих впливів навколишнього середовища і є одним з найважливіших елементів будівлі. Сьогодні на ринку покрівельних матеріалів представлений вельми різноманітний вибір покриттів. Сучасна промисловість пропонує різні покрівельні покриття: металеві, черепичні, дерев'яні, солом'яні, м'яку покрівлю та багато інших видів покриттів, що дозволяють облаштувати дах будь-якої конфігурації, не залежно від її розміру і форми.

Заміський будинок потребує надійної і міцної даху. Правильно вибрана покрівля гарантує довговічність житла, а також є важливим елементом дизайну.

Найбільш популярні види покрівельних матеріалів для дахів заміських котеджів і дач:

 • Гнучка черепиця,
 • Керамічна черепиця,
 • Композитна черепиця,
 • Металочерепиця,
 • Фальцева покрівля,
 • М'яка покрівельна плитка,
 • Хвилясті покрівельні листи,
 • Азбестоцементні листи,
 • Профнастил,
 • Цеметно-піщана черепиця.

Найбільшим попитом у російського споживача користуються наступні матеріали для влаштування покрівлі:

Керамічна черепиця

Цей матеріал вважається найпоширенішим видом покрівельного покриття, відомим давно і з успіхом застосовується, як вітчизняними, так і зарубіжними будівельними організаціями.

Крім того, що керамічна черепиця - самий довговічний матеріал з терміном служби більше ста років, вона володіє вогнетривкими властивостями і стійка до впливу ультрафіолетових променів і агресивного зовнішнього середовища.

Керамічна черепиця відома своєю унікальною здатністю, практично повністю, поглинати звуки вулиці і не накопичувати статичну напругу. Натуральна покрівля, яку являє собою керамічна черепиця, є екологічно чистим матеріалом і може ідеально доповнити собою будь-який котедж, цегляний будинок.

Різноманіття кольорів, багатий вибір форм і незвичайна структура поверхні (матова або глянсова) дозволяють віднести керамічну черепицю до елітних покрівельних матеріалів. Недоліків у черепиці, на наш погляд, два - вага і ціна. Але при правильному проектуванні даху вага покриття не гратиме значення, а ціна нівелюється довговічністю даного покриття.

Металочерепиця

У наші дні все більше число забудовників віддають перевагу такому універсальному покрівельного матеріалу, як металочерепиця. Дах будинку, облицьована цим матеріалом, має вельми привабливий і стильний вигляд, а експлуатаційні якості металочерепиці та ціна ставлять її на порядок вище більшості видів покрівельних покриттів.

Будь-яке будову, яке вінчає покрівля з металочерепиці, будь то цегляний заміський котедж або будинок з клеєного бруса, завжди буде надійно захищене від негоди і холодів.

Листова сталь, яка використовується при виробництві металочерепиці, укупі з полімерним покриттям дозволяють цьому міцному покрівельного матеріалу мати тривалий термін служби.

До переваг металочерепиці можна віднести її оснащення спеціальними замками, що дозволяють приховати місця стиків всіх елементів, легкість у догляді, різноманіття форм, кольорів і розмірів матеріалу.

М'яка покрівельна плитка

Цей вид покрівельного покриття часто називають бітумної або гнучкою черепицею. Виглядає м'яка покрівельна плитка досить незвично: плоскі листи невеликого розміру (1 × 0,33 м) з фігурними вирізами з одного боку. Така плитка буває різної форми (трикутна, шестикутна, овальна, прямокутна, хвилеподібна і т.д.).

Основу бітумної черепиці, як випливає з назви, становлять 2 шари склополотна або повсті, просочені бітумом. Полімерні добавки, що забезпечують м'якої черепиці особливу міцність і, одночасно, пластичність, роблять цей матеріал стійким до деформації.

Перевагами м'якої покрівельної плитки вважається її економічність (мала кількість відходів при пристрої покрівлі); стійкість до грибка, цвілі, моху, корозії і хімічних кислот; діелектричні властивості; малу вагу; відмінні тепло та звукоізоляційні властивості. Ну і нарешті, будинок з піноблоків з дахом з м'якої покрівлі виглядає, просто, приголомшливо!

Азбестоцементний шифер

Одним з найвідоміших недорогих покрівельних матеріалів вважається асбестоцементний шифер, вельми легкий у монтажі і невибагливий у використанні. Основою його є цемент, зміцнений азбестовим волокном.

Невисока вартість асбестоцементного шиферу робить цей матеріал одним з найпопулярніших видів покрівельного покриття. Він володіє високими вогнетривкими властивостями, довговічністю і малої водопроникністю.

Азбестоцементний шифер застосовують для покриття покрівлі як житлових, так і промислових будівель. Для підвищення декоративних властивостей цього покрівельного матеріалу виробники використовують фосфатні або силікатні фарби, які, до всього іншого, збільшують термін служби шиферу. Міцний захисний шар, який утворює спеціальна фарба, оберігає матеріал від руйнування, підвищують його морозостійкі якості та знижують водопоглинання. Цей захисний шар крім збільшення терміну служби шиферу в півтора рази, знижує обсяг шкідливих азбестових виділень у навколишнє середовище.

Фальцева покрівля

Листи з оцинкованої сталі, кольорового металу, з полімерним покриттям або без нього, називають фальцевою покрівлею. Фахівцями прийнято вважати фальцевую покрівлю самим надійним матеріалом для покриття дахів. Приховані кріплення, відсутність отворів і зазорів абсолютно виключають можливість протікання такого даху.

Фальц - вид шва, що утворюється при з'єднанні сталевих елементів (картин), вважається досить міцним пристроєм, «замикаючим» покрівлю. Зовнішній вигляд крівлі фальца органічно вписується в будь-який архітектурний міський або сільський ансамбль.

Виключні експлуатаційні характеристики крівлі фальца дозволяють використовувати цей матеріал для реконструкції нині існуючих будівель. До переваг крівлі фальца можна віднести:

 • Мала вага матеріалу, що дозволяє влаштовувати полегшені конструкції даху (обрешітка або крокви),
 • Тривалий термін служби,
 • Естетичний зовнішній вигляд,
 • Легкість монтажу,
 • Гладка поверхня, що забезпечує хороший стік води,
 • Пожежобезпечність і стійкість до корозії.