+38 (050) 371-98-67

Україна, Івано-Франківськ, вул. Петлюри, 15 б

Підвіконня і відкоси - вічні супутники вікон. Без них вікна в наших будинках були б більше схожі на ілюмінатори, тільки прямокутні. Але так вже склалося історично, що і підвіконня і укоси органічно доповнюють конструкцію, яка звично називається вікном. Тому необхідність їх використання ні в кого не викликає сумнівів, принаймні, на даному етапі розвитку людства.

В якості технічного елемента віконної конструкції підвіконня повинен перешкоджати проникненню холодного повітря в житлове приміщення, а також витоку тепла. Підвіконня впливає на поширення теплих потоків повітря, що піднімаються вгору про радіаторів опалення, і робить теплу повітряний прошарок поруч з вікном об'ємніше. Крім того, підвіконня служить направляє площиною для стікання водяного конденсату, який може утворитися під час дуже низької температури. Також підвіконня надзвичайно зручний під час миття вікон і практично незамінний для тих, хто прагнути прикрасити своє житло квітами, сувенірами та іншими корисними і красивими речами. У дизайні інтер'єру на підвіконня покладають роль тієї деталі, яка може приховати занадто відчутну різницю між товщиною стін і віконною коробкою, а також у стані організувати перехід від простору всередині приміщення до вуличного простору. Невипадково ця, здавалося б, така скромна деталь, користується великою популярністю у сучасних дизайнерів.

Колись на виготовлення та встановлення підвіконь з укосами особливо час не витрачали. Все було гранично просто. Підвіконня виготовляли з дерева або бетону і покривали фарбою, а укоси просто штукатурили та білили, а іноді фарбували. Зрозуміло, ці вироби були міцними, але вельми непоказними. Напевно, багато хто пам'ятає, як на старих бетонних підвіконнях і горіхи кололи і цвяхи забивали.

Але з розвитком технологій віконного будови, особливо з появою пластикових вікон, з'явилася потреба і в нових підвіконнях з укосами. У цій статті ми розповімо про те, які існують пластикові підвіконня і пластикові відкоси, а також як відбувається установка цих конструкцій у віконний отвір.

Ідеальне поєднання

Пластикові підвіконня і укоси чудово поєднуються з ПВХ вікнами. І як показує практика, причина не тільки в стильовій єдності. Справа в тому, що отштукатуренние укоси не кращий варіант для пластикових вікон, так як температурне стиснення / розширення пластику більше показників розширення / стиску штукатурки. А це в свою чергу призводить до утворення тріщин у місцях стикування рами і укосів. Для стикування пластикових деталей застосовуються спеціальні профілі, що закривають щілини при стисканні матеріалу.

Пластикові укоси представлені в основному трьома різновидами. У перших лицьова сторона стільникового панелі має велику щільність. Другі, можна назвати сандвіч-панелями з внутрішнім теплоізоляційним шаром. А треті являють собою плити спіненого ПВХ.

Пластикові підвіконня підібрати складніше ніж укоси, так як їх вибір значно більше. На якість виробів впливає складу пластмаси та покриття. Деякі виробники додають в масу навіть деревну муку, що дозволяє знизити показники теплового розширення матеріалу. Але найчастіше застосовується традиційний твердий ПВХ. Покривають підвіконня спеціальними плівками (ПВХ або меламінові), які наклеюють відразу після процесу екструзії. Пластикові підвіконня мають різну ширину, підібрати яку можна практично до будь-якого віконного отвору. Торці підвіконь оформляються заглушками.

Тим, хто збирається встановити пластикові вікна варто подумати про те, щоб купити підвіконня і укоси одночасно з вікнами. У цьому випадку колір пластикових виробів буде повністю відповідати один одному. Якщо ж вікна встановили, а підвіконня залишили на потім, підібрати відповідний колір буде згодом досить складно. Ще важче підібрати за кольором пластикові укоси.

Утеплюємо відкоси

Установка укосів обов'язково передбачає попереднє утеплення. Бетонні та цегляні стіни, оброблені укосами без утеплювального шару, в зимовий час обов'язково будуть промерзати. Причому на це абсолютно не впливає тип вікна-пластикове або дерев'яне. Промерзаючі укоси, у свою чергу, призводять до появи конденсату і поступового розвитку грибкової цвілі.

Для утеплення укосів у приміщенні найчастіше застосовують поліуретанову піну. У тому випадку, якщо простір між стіною і панеллю велике, то його можна закрити спеціальною мінеральною ватою. Конструкція повинна бути в міру герметична.

Установка підвіконь і відкоси

Установка пластикових підвіконь (і не тільки пластикових) в будь-якому випадку проводиться в першу чергу, а потім здійснюється обробка укосів. Найкраще ці роботи виробляти до фінішної обробки стін. Підвіконня доцільно підігнати по довжині прямо на місці установки. Нижня сторона ПВХ підвіконь оснащена поздовжніми пазами, що дозволяють монтувати їх безпосередньо на розчин або на спеціальний клей. Також для установки можуть бути використані колодки і утеплювач з монтажної піни, який володіє прекрасною адгезією і властивостями міцності.

Місце з'єднання пластикових укосів і віконної рами можна оформити кількома способами: за допомогою стартових профілів, які закріплюються безпосередньо на новій віконної коробки або застосовуючи профіль у формі «П», прикручений до віконної рами. Також можна просто завести край пластикового укосу в шов, а щілину закрити клеєм.

У загальному вигляді весь процес установки пластикових підвіконь і укосів описується таким чином. Спочатку з укосів видаляється стара штукатурка. Потім підвіконня встановлюється на опорні підставки, бажано зробити незначний ухил всередину приміщення, а простір між підвіконням і прорізом ретельно запінити. Панелі для укосів заводяться в шов, під них укладається утеплювач (в тому випадку якщо пластикові панелі не оснащені утеплювачем) і панелі закріплюються піною. Місця стиків з рамою промащують клеєм і вирівнюють шпателем.

У випадку встановлення підвіконь з дерева або каменю укоси штукатурять тільки на інший день. Пластиковий же комплект монтується протягом одного дня. Колись віконний отвір оформлявся досить тривалий час, але зараз, завдяки застосуванню сучасних матеріалів, весь процес значно спростився. Тим не менш, монтаж підвіконь і укосів вимагає певної майстерності і вправності, тому довірити цю роботу краще професіоналам, що здійснює виготовлення та встановлення вікон комплексно.